DMR zařízení

V současné době jsou k dispozici DMR stanice z produkce Motorola a Hytera. Jedná se o zavadené firmy s dobrou kvalitou výrobků a jejich podpory. V průběho roku 2013 se mají přidat další tři velcí hráči: Simoco, Tait a Kenwood. K tomu se začínají objevovat čínské výrobky za "levný peníz" jejichž kvalitu prozatím nelze ověřit.

Pro zájemce o radiostanice Hytera, lze kontaktovat společnost DCom, která oproti scanu HAM licence prodá stanici s HAM slevou.

Pro zájemce o radiostanice Motorola, je třeba kontakovat jakéhokoli zástupce této značky. Zde prozatím není navázána žádná spolupráce a není dojednána HAM sleva.

Čas a provoz ukáží, s jakou kvalitou se budeme v síti potkávat, nicméně bychom rádi apelovali na úsudek každého (potenciálního) účastníka, aby si nepořizoval stanice podle ceny, ale podle kvality. Držme kvalitu a úroveň tohoto nového spůsobu komunikace na úrovni, které je hoden a nesnižujme se k hojnému nakupování levných stanic nevalné kvality, neboť potom začne technická kvalita komunikace v DMR síti upadat tak, jak na již dávno upadla na poli analogových převaděčů.